Arhan Koleji

AGS

Akıllı Giriş Sistemi(AGS) Nedir?

Akıllı Giriş Sistemi(AGS); siz değerli öğretmenlerimizin en çok vaktini alan E-Okul üzerinden Davranış Notu Girişi, Performans ve Proje Değerlendirme Formu oluşturma, Sınav Notu Girişi, Sınav Analizi gibi işlemleri sadece bir iki dakika içinde yapmanızı sağlar.

Davranış Notu Girişi işleminde her öğrenciye 10 Davranış Kriteri için ayrı ayrı not vermek yerine sadece toplam notu yazmanız yeterli. Girdiğiniz toplan notu AGS, sizin için belirlediği not dağıtım sistemine göre Davranış Kriterlerine dağıtır. Alternatif olarak butonlar yardımıyla toplam notları girmeye gerek kalmadan sadece tek tıklamayla tüm öğrencilere 4-5 3-4 gibi notlar karışık olarak dağıtılabilir.

Ayrıca Performans Değerlendirme Formu ve Proje Değerlendirme Formu işlemleri de artık AGS sayesinde çok kolay ve hiç vakit almayacak. Dersine girdiğiniz her sınıf için öğrenci listesi çıkarma derdine son. Yapmanız gereken tek şey toplam notu girmek. AGS her öğrenci için girdiğiniz toplam notu, belirlediği not dağıtım sistemiyle kriterlere dağıtır. Bunun yanında AGS hazırladığınız Performans ve Proje Değerlendirme Formlarının hem boş liste olarak hem de sınıf listesine dağıtılmış notlarla birlikte çıktısını almanızı sağlar. Ayrıca dağıtılan bu notların E-Okula aktarma ve E-Okuldan çekme işlemini tek tıklamayla tamamlar.

Sınav Notu işlemlerinizi ve Sınav Başarı Analizini artık hiç uğraşmadan AGS ile yapmanız mümkün. Ayrıca sınav notları ile ilgili istatistikleri ve grafikleri program otomatik olarak oluşturmakta ve tek sayfada çıktı almanızı sağlamaktadır.

AGS üzerinden (+) ve (-) listesi hazırlamak için bir kaç saniyenizi ayırmanız yeterli. AGS sizin için sınıf listesini E-Okul üzerinden alıp listeye aktarır ve size sadece çıktısını almak kalır. Bu ve benzeri liste oluşturmak için AGS programında "Çok Amaçlı Sınıf" sekmesinden işlemlerinizi yapabilirsiniz.

AGS programı tamamen güvenlidir. Nasıl ki Internet Explorer vb. tarayıcılardan E-Okul sistemine girilip işlemler yapılıyorsa AGS programında da aynı şekilde E-Okul sistemine girilip işlemler yapılmaktadır. Yani AGS'yi siz değerli öğretmenlerimiz için hazırlanmış bir internet tarayıcısı olarak düşünebilirsiniz.